Öğretim Takvimi
XVII. Geleneksel Eğitim Sempozyumu Yarın Başlıyor

XVII. Geleneksel Eğitim Sempozyumu Yarın Başlıyor

30.01.2018-

 

Sempozyumu canlı izlemek için tıklayınız.

 

Türkiye Özel Okullar Derneği Geleneksel Sempozyumlarının on yedincisi Türkiye’de ve Dünyada Değerlendirme Sistemlerinin Eğitime Etkisi temasıyla 31 Ocak-2 Şubat 2018 tarihlerinde Antalya Belek Kaya Palazzo Otel’de gerçekleştiriliyor.

 

Açılışının Millî Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirileceği; konferanslar, paneller ve çalıştaylarda, ölçme değerlendirme disiplini çerçevesinde farklı yaklaşımların ele alınacağı sempozyum, yerinde katılamayacak olanlar için Vitamin Öğretmen’den canlı yayınlanıyor.

 

Her yıl Türkiye’den ve dünyadan uluslararası bilim insanları ve uzmanların katıldığı, eğitim sistemimize ilham verecek ve katkı sağlayacak bir sinerji ortamının yaratıldığı sempozyumda; eğitim süreçlerinde ölçme değerlendirme uygulamalarından, ortaöğretim başarısının uluslararası sınavlarla değerlendirilmesine  kadar pek çok konu masaya yatırılıyor.

 

Türkiye Özel Okullar Derneği 17. Geleneksel Sempozyumu’na, MEB bürokratları, akademisyenler, özel okul yönetici ve öğretmenleri gibi eğitim profesyonellerinin yanı sıra basın mensuplarının katılımı bekleniyor. 

 

Vitamin Öğretmen sempozyumu canlı yayınlıyor

Sempozyumun düzenli katılımcılarından Sebit; ileri düzey ölçme değerlendirme yöntemlerine dayandırılarak tasarlanan Raunt ve SebitVCloud ürünlerinin yanı sıra madde tepki kuramının kullanıldığı Türkiye’deki tek uygulama olan KDU (Kazanım Değerlendirme Uygulaması) deneyimlerini paylaşmak üzere katılımcıları standına davet ediyor.

 

Sebit tarafından geliştirilen özgün uygulama KDU, ilk kez 2010 yılında İstanbul genelindeki tüm ortaokulların 6, 7. ve 8. sınıflarında gerçekleştirildi. Öğrencilerin bilgi ve beceri düzeylerinin değerlendirilmesi, mevcut kazanımlarının belirlenerek eksik kazanımlarının tamamlanması amacına yönelik, öncü bir uygulama olan ve her geçen yıl yaygınlaşarak gelişen KDU; öğrencilerin bilgi beceri düzeylerini bilişsel süreçler çerçevesinde değerlendiriyor. Sonuçlarını ise puan gibi sayısal değerler yerine, bu sayısal değerlere karşılık gelen yeterlik düzeyleriyle raporlayarak, yenilikçi ölçme değerlendirme sistemleri arasındaki öncü rolünü ortaya koyuyor.

 

Vitamin Öğretmen portalı, her zaman olduğu gibi bu sempozyumda da tüm olanaklarını öğretmenlerimizin hizmetine sunuyor. Canlı yayın hakkının yalnızca Vitamin Öğretmen’de olduğu sempozyumu www.VitaminOgretmen.com/canli  adresinden canlı izleyebilirsiniz.

 

Sunumların video kayıtlarına ise ilerleyen tarihlerde yine Vitamin Öğretmen’den ulaşabilirsiniz.

Sempozyum sayfasına gitmek için tıklayınız.

Sempozyum programı için tıklayınız.

 

Sempozyumu canlı izlemek için tıklayınız.

Haberle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş

Bu haber için yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.